Tráviace problémy mojej mamy

Sponzorovaný obsah

Tráviace problémy

Tráviace problémy mojej mamy

Tráviace problémy sa môžu objaviť v ktoromkoľvek veku, treba však zareagovať správne a postarať sa, aby sa to neopakovalo. Toto som čítala na prospektoch v nemocnici, kým som čakala na mamu. Bola práve na gastroenterologickom vyšetrení, pretože sa u nej objavili už dávnejšie tráviace problémy.  Prehovárala som ju, aby zmenila stravovacie návyky, ale darmo som jej vysvetľovala, že môže obísť všetky nepríjemnosti, spojené s nevhodnou stravou, že sa jej bude lepšie žiť, bude zdravšia. Odolávala až do chvíle, kým sama neuznala, že tie problémy sú až také veľké, že to nezvláda. Preto sme skončili na vyšetrení. Som zvedavá, čo jej povie lekár, ako to celé dopadne.
Vedela som však, že musím niečo urobiť, aby sa začala zdravo stravovať a musím sa postarať o to, aby jej tráviace problémy zmizli.
Keď prišla von, museli sme ešte čakať na výsledky a potom na to, čo jej povie lekár. Využila som čas a pekne potichu som jej začala rozprávať o tom, že by sme sa mohli obe dať na zdravšie stravovanie. „Mami, mne to osoží tiež, mám pár kíl navyše a tebe to pomôže. Spolu to určite zvládneme. Dáme si viac zeleniny, vynecháme veľa chleba, cestovín, mäsa a bude to. Uvidíš, pôjde nám to,“ a ukazovala som jej tie prospekty, v ktorých som čítala práve o týchto návykoch. Mama sa na mňa pozrela a prikývla. To vyšetrenie muselo byť dosť strašné, keď hneď súhlasila.